Urgas.lv logo

Malka

Jūs gribat nopirkt kvalitatīvu malku? To jums nepiedāvās neviens cits uzņēmums, jo lielākā daļa tirgo malku zaļu - tieši no meža vai krautuves. Mēs malku sagatavojam cauru gadu lielos apjomos un žāvējam dabīgā ceļā nojumēs ar tilpumu no 100 m3 līdz 2500 m3.

Lai malka būtu kvalitatīvāka tā mežā tiek sagatavota no oktobra līdz aprīlim, kad kokiem ir miera periods, kas iespaido malkas žūšanu. Malkas mitrumam ir liela nozīme siltuma atdevē. Zaļa malka, lai sadegtu, patērē 50% no tās enerģijas tikai lai uzturētu degšanu vien. Tas nozīmē, ka Jums būs jāsadedzina uz pusi vairāk malkas, lai apsildītu māju, nerunājot par skursteņa svīšanu, katla-krāsns aizkvēpšanu un sarežģītu iekurināšanu.

Malkas sortiments

Lai apmierinātu visas vēlmes, tiek gatavota malka 33 cm gara (1m uz trim daļām) vai 50 cm gara (1m uz pusēm). Ir iespējams pasūtīt arī 25 cm garu malku. Lai jums nebūtu šaubas par malkas kvalitāti, varat ņemt izmēģinājuma partiju - mazo mašīnu ar 5,5 steriem, kas būs salīdzinoši lēta, bet turpmāk 8 vai 13 steru kravu. Piedāvājam arī bērza malku, kas ir ar lielāku atdevi. Oša malku, kas ir žāvēta vairākus gadus. Tā kā malku gatavojam paši uz vietas, varam atļauties to žāvēt līdz tās sasniedz 18% mitrumu. Esam zemnieku saimniecība, tāpēc malku gatavojam pilnībā ar rokām, kas uzlabo skaldīšanas kvalitāti un samazina izmaksas, jo nav jāgatavo ļoti dārgi konteineri, jāuztur iekrāvēji un cita tehnika, kura izmaksā dārgi. Tas viss iespaido cenu un kvalitāti.

Piedāvājam

Zemnieku saimniecība "Urgas" piedāvā ar piegādi Rīgā, Rīgas rajonā un tā tuvumā sausu, skaldītu malku. Ir pieejama arī zaļa malka par zemāku cenu. Vedam 5.5, 8 un 13 steru jeb 3.5, 5 un 10 m3 kravas vai jums nepieciešamo daudzumu, bet izdevīgāk ir pirkt pilnu kravu. Gan skaldīta, gan neskaldīta, standarta garumos 33cm un 50cm.

Pieejama:
  • jaukta malka
  • apses malka
  • alkšņa malka
  • bērza malka
  • oša malka
  • egles malka
  • priedes malka

Sagatavošana

Malka mežā tiek sagatavota ar 1m soli - 1 un 3 metru garumā, tāpēc varam piedāvāt jebkuru garumu, kas izriet no 1 metra (25, 33, 50 cm). Malka tiek uz lauka zāģēta un skaldīta, tad tā tiek dažus mēnešus žāvēta zem klajas debess, tad tiek likta šķūnī, kur tā izžūst līdz sasniedz 18% mitruma koeficientu. Malka tiek krāmēta atklāta tipa šķūnī, klajā laukā, kur tai labi piekļūst vējš un saule, nodrošinot malkas kārtīgu izžūšannu.

Padomi

Ilgas degšanas krāsnīm ieteicama patiešām sausa un kvalitatīva malka, tāda, kādu piedāvājam mēs, lai tajās nesaglabātos daudz mitruma un tādējādi arī kvēpi. Nekvalitatīvas malkas lietošana var novest pie skursteņa aizsērēšanas un kurināšanas efektivitātes krišanās, tāpēc pareizas malkas izvēle ir ļoti svarīga. Labas ir arī krāsnis pēc sentēvu metodēm, kur malkai piekļūst daudz gaisa, kas nodrošina efektīvu malkas sadegšanu.